Co oznacza opis badania mózgowia?

Struktury mózgowia bez zmian ogniskowych. Sierp zlokalizowany pośrodkowo. Układ komorowy o szerokości w granicach normy, bez przemieszczeń. Umiarkowany zanik korowy Nie uwidoczniono cech wzmocnienia patologicznego po kontraście. Wnioski: Jak w opisie Jak mam to interpetowac! To opis tk

W badaniu opisano zanik kory mózgu czyli ubytek komórek. Jest wiele przyczyn zaniku mózgu, np. pourazowy, polekowy, z niedoborów pokarmowych, w licznych chorobach neurologicznych. Prosze zgłosić się do neurologa celem ew. dalszej diagnostyki.