Co oznacza opis badania MR głowy i liczne zmiany naczyniopochodne?

Opis MR głowy (bez kontrastu): nieco szerszy wskaźnik Evansa=0,32, bez innych zmian. Neurochirurg wykluczył wodogłowie, ale odkrył na zdjęciu „liczne zmiany naczyniopochodne?? w obrazie T2 na sklepistości”. Miewam „skokowe” lekkie zaburzenia świadomości, problemy z pamięcią, uczucie ciśnienia w głowie i w oczach. Byłem leczony na astmę, miałem trudności z oddychaniem. Rok temu czułem się bardzo zmęczony, mam wrażenie że problemy w pewnym stopniu ostatnio ustąpiły. Neurolog stwierdził brak podstaw do niepokoju i kontrolny rezonans za pół roku. Niepokoję się zmianami naczyniopochodnymi - szczególnie będąc w młodym wieku. Czy jest czym? Jaka dalsza diagnostyka - jeśli?

celowe jest EEG , obraz NMR przemawia za chorobą drobnych naczyń, celowa supelemnetacja preparatami z koalicji dr Ratha

Moim zdaniem liczne zmiany naczyniopochodne występujące w tak młodym wielu wymagają dalszej diagnostyki. Konieczne wykluczenie PFO - przetrwałego otworu owalnego w sercu, wykluczenie boreliozy, choroby Hashimoto, choroby układowej. Czasem konieczne jest badanie płynu mózgowo-rdzeniowego.
Pozdrawiam.