Co oznacza opis badania nerwu wzrokowego?

"Nerw wzrokowy po stronie prawej na całej długości do okolicy skrzyzowania nerwów wzrokowych ścieńczały" co to oznacza ? Małgorzata, 29

Witam. to znaczy ze najprawdopodobniej zastępuje zanik tego nerwu. Jezeli uszkodzony jest też wzrok i pole widzenia należy jeszcze zrobić WPW np w Bytomiu lub na oddz. neurologii. Pozdrawiam serdecznie