Co oznacza opis badania prześwietlenia płuc o górnika?

Dzień Dobry mam takie pytanie opisze co miał na rozpsce mój ojciec Płuca rozedmowe usiane drobnoguzkowatymi zagęszczeniami o różnym stopniu wysycenia.Konglomeraty zagęszczeń w obrębie partii środkowych obu płuc. Kąty Wolne . Serce niepowiększone .Różnicowanie z silico tbc. Dokładniejsza ocena w HRTC płuc.To opis prześwietlenia mojego Ojca zaznaczam że był górnikiem a dawne jest już na emeryturze jest po 60 ,chyba szans na wyleczenie nie ma że tak powiem Dziękuję za odpowiedz .

Lek. Tomasz Budlewski

Bez wykonania tomografii komputerowej klatki piersiowej o wysokiej rozdzielności nie można się wypowiedzieć