Co oznacza opis badania radiologicznego zatoki szczękowej?

Opis badania radiologicznego Rekonstrukcja kostna . Zachyłek zębodołowy lewej zatoki szczękowej - polip lub torbiel retencyjna 10mm oraz niewielkie ( 2mm) pogrubienie śluzówki . Zatoka klinowa - na ścianie przyśrodkowej prawego przedziału polip 13mm , pogrubienie śluzówki do 4mm na scianie przysrodkowej przedziału lewego zatoki . Pozostałe zatoki, sitowie bez zmian . Drożne kompleksy ujsciowo-przewodowe. Niewielkie esowate skrzywienie przegrody nosa. czy jest sie czego obawiać??

Lek. Michał Lenard

Ma pan polipy w zatoce szczękowej i zatoce klinowej. Polipy zatok często dają objawy przewlekłego kataru, zatkania nosa, konieczności oddychania przez usta, zaburzeń węchu. Leczenie może być zachowawcze (przyjmowanie leków), lub operacyjne. Sugeruję wizytę u laryngologa. Pozdrawiam!