Co oznacza opis badania rezonansu magnetycznego i torbiel oponowa nadtwardówkowa?

Witam. W maju 2016 roku odebrałam wyniki rezonansu. Badanie to zlecił mi ortopeda z powodu uskarżania sie na okropne bóle krzyza. W opisie wszystko jest w porządku po za sformułowaniem : W KANALE KEGOWYM PO STRONIE LEWEJ NA POZIOMIE S2-3 OBECNA TORBIEL OPONOWA NADTWARDÓWKOWA O WYM: 1,5X1,2CM. Byłam ostatnio na konsultacji u neurochirurga i lekarz ten proponowałmi operacje jednak odmowilam bo boje sie powikłań.

Lek. Tomasz Budlewski

To oznacza iż prawdopodbnie torbiel jest przyczyna dolegliwości .