Co oznacza opis badania RTG i zwyrodnienie kostne?

Witam, mam 44 lata i taki opis RTG; Zwyrodnienie kostne w postaci redukcji przestrzeni m trzonowej C5/C6 i towarzyszące osteofity na przednich i tylnych krawędziach tych trzonów. Osteofity te uwypuklają się do światła kanału kręgowego. Pozostałe przestrzenie m trzonowe są systematyczne. Również przebudowa sklerotyczna powierzchni stawów m wyrostka ze zwężeniem przestrzeni i stawów na poziomie C2/C3, C3/C4. Posturalne zaburzenia pod postacią spłycenia szyjnej lordozy. Degradacja krążków m kręgowych na poziomie L3/L4, L4/L5, L5/S1 z procesem przebudowy sklerotycznej sąsiadujących blaszek granicznych warstw podchrzęstnych oraz powierzchni st m wyrostkowych. Zaburzenia posturalne pod postacią skoliozy prawostronnej z rotacją trzonów i niestabilnością. Proces ten jednak powoduje uniesienie biodra w lewo z rotacją miednicy. Linia statystycznego obciążenia przemieszczona do przodu oraz półpoziome położenie kości krzyżowej z kątem Fergusona ok. 44 stopnie.

Lek. Tomasz Budlewski

a jakie objawy? prosżę koniecznie udać się do lekarza zlecającego powyższe badanie aby ustalić dalsze postępowanie.