Co oznacza opis badania RTG płuc u 70-latki?

Wynik badanai RTG płuc- pacjentka 70 lat. Prosze o interpretację. Zdjęcie wykonane w niepełnym wdechu,asymetryczne. Wneka dość szeroka-raczej naczyniowa. Pasowate zwóknienia ew. płytki niedodmy w polu dolnym płuca lewego. poza tym płuca bez zagęszczeń ogniskowych. Serce niepowiększone. Przepona i kąty przeponowo-żebrowe wolne, prawa kopuła przepony wyżej ustawiona. dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Jakie objawy? Jaki powod wykonanego badania? Proponuje zgłosić się do lekarza zlecajacegompowyzsze badanie