Co oznacza opis badania TK klatki piersiowej?

Witam właśnie odebrałam TK klatki piersiowej z kontrastem oto opis . W obu plucach rozsiane liczne uwapnione guzki 4 mm z prodominecja do segmentów grzbietowym segmencie. 8l większy uwapnione guzek 9.6mmw segmentach przypodstawnych grzbietowychyba obszar łagodnych zagęszczenia o typie matowej szyby oraz przeszedłem zmiany rozedmowe dyskretny objaw mozaiki.Podplucnowo w tym obszarze drobne pasjonatem zagęszczenia śródmiąźszowe niewielkie zmiany włókniste z nakładającymi się zmianami grawitacyjnymi?.Zgrubienie do 6mm oplucnej (w linii pochowej tylnej po stronie prawej )na pograniczu płata górnego i dolnego

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna ocena przez pulmonologa i jak sadze odpowiednia dalsza diagnostyka na podstawie wywiadu klinicznego i innych objawow