Co oznacza opis badania TK zatok u 20-latki?

Witam, rozpoznanie lekarza po TK zatok to: zatoki czołowe, szczękowe, sitowe przednie i tylne oraz klinowe obustronnie powietrzne, ujścia zatok szczękowych obustronnie drożne, ale bardzo wąskie, zachyłki czołowe obustronnie niedrożne. Od kiedy tylko pamiętam mam przynajmniej w 50% zatkany nos przez całą dobę i cały rok, bez kataru. Wydzielina spływa mi tyłem do gardła. Przez większość czasu oddycham ustami, w nocy również, więc codziennie mam wysuszone gardło, gdy się budzę. Dostałam wskazanie do operacji funkcjonalnej zatok miniFESS, lecz mam obawy. Proszę o radę. Jestem kobietą, mam dopiero 19 lat, chcę zrobić wszystko, co możliwe zanim dam się operować, ponieważ obawiam się, że zabieg może być nie do końca dobrym rozwiązaniem.

Sam opisuję TK zatok. Tylko zastanawiam się po co operacja zatok skoro one są w opisie TK zdrowe. Może to skrzywiona przegroda nosa do operacji lub przetrwały migdałek trzeci z dzieciństwa do usunięcia? Nie wiem, przyjedź może z tymi badaniami kiedyś na czczo na badania do mnie?