Co oznacza opis badania tomografii komputerowej płuc?

Wynik tk. W segmencie 6 pluca prawego oraz segmencie 5 pluca lewego pasmowate zacienie z drobnymi nacieki srodmiazszowymi w otoczeniu pasmowatych zmian.

Witam serdecznie,

Obraz radiologiczny w badaniu TK może przemawiać np. za zmianami zapalnymi lub po zapalnymi. Wskazana konsultacja z lekarzem zlecającym badanie lub pulmonologiem celem konfrontacji wyniku badania TK z obrazem klinicznym i ustalenie dalszego postępowania.

Pozdrawiam.