Co oznacza opis badania tomografii zatok?

Miałem wykonywaną tomografię zatok. Otrzymałem następujący opis: obustronnie w zachyłkach zębodołowych zatok szczękowych masywne polipowate zgrubienia błony śluzowej wielkości: po prawej stronie 40 x 30 x 30 mm z drobnymi pasmami hyperdensyjnymi w dolnej części, po lewej stronie 32 x 28 x 23 mm. Prawostronne skrzywienie przegrody nosa. Czy to coś poważnego? Czy wiąże się to z zabiegiem chirurgicznym?

Sam opisuję sobie TK zatok. Radiolodzy widzą tą czasami całkiem inaczej niż my chirurdzy głowy i szyi. Przyślij linka z Tą TK zatok i napisz co Ci właściwie dolega, bo to jest najważniejsze! Najlepiej to weż płytę CD i przyjedź.