Co oznacza opis badania TSH oraz biopsji tarczycy?

Witam jak zinterpretować wyniki: tarczyca TSH 1,96 FT3 5,38 FT4 13,19 P-ciała p/tyreoglobulinie TG<10 P-ciała p/peroksydazie tarczycowe TPO <9,o Badany materiał. Biopsja tarczycy: Obydwa płaty tarczycy a głównie prawy powiększony 3-4 krotnie przez mnoge rozrosty guzkowe. cieśni poszerzona 5xGuzki mają prawidłową lecz obniżoną echostrukyurę.Rozpoznanie mikroskopowe: Obraz cytologiczny nakłuwanych zmian odpowiada guzkowym przerostom z umiarkowanymi zmianami miąższu.Część środkowa płata tarczycy guzek hipoechogeniczny śr 2 cm -cytologicznie-koloid oraz rozproszone i w grupach normotypowe tyreocyty.Pytanie:czy to coś poważnego, operacja usunięcia tarczycy.Wizyta u endokrynologa za m-c Proszę o interpretację.Dziękuję pozdrawiam

Lek. Wojciech Zygmunt

Wyniki badań laboratoryjnych w normie. Jest to najprawdopodobniej wole guzkowe tarczycy o czym świadczy zdecydowane powiększenie i obecność licznych guzków tarczycy. Nie ma w biopsji mowy o zmianach złośliwych, ale nie można ich oczywiście wykluczyć, gdyż ciężko wykonać biopsję wszystkich obecnych guzków. Jednakże należy pamiętać, że zmiana jest najczęściej łagodna, a ryzyko zezłośliwienia niewielkie. Operacja wycięcia tarczycy na pewno jest potrzebna ze względu na gigantyczne rozmiary narządu, które na pewno utrudniają (a jak jeszcze nie, to będą utrudniać) oddychanie. Pozdrawiam i życzę zdrowia.