Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 1 5 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznacza opis badania USG jamy brzusznej i wątroby?

Witam mam usg jamy brzusznej,wątroba niepowiększona trzustkna dostępna fragmentarycznie w zakresie głowy i trzonu(ogon przysłonięty) nieposzerzona jednorodna bez zmian ogniskowych śledziona niepowiększona nerki położone prawidłowo ,w nerce prawej w części środkowej kory hiperechogeniczna zmiana śr 8mm o charakterze AML-do kontroli USG NL bez zmian ogniskowych: ukm-y nieposzerzone.Proszę o diagnozę czekam na wizytę.Boję się czy to nie rak, mąż zmarł na raka nerki z przerzutami w grudniu 2017.Dziękuję pozdrawiam
KOBIETA, 58 LAT 10 miesięcy temu

Leki nowej generacji na raka nerki

Rak nerki stanowi kilka procent wszystkich przypadków nowotworów złośliwych. Częściej wykrywany jest u mężczyzn. Co jeszcze warto wiedzieć o tej chorobie? Dowiedz się o lekach na raka nerki.

AML to angiomyolipoma. Po polsku naczyniakomięśniakotłuszczak.
Guz łagodny. Jednak ze względu na swoją budowę (grube, duże naczynia krwionośne) i ryzyko krwawienia, wymaga on: nadzoru (kontrolne badania USG), potwierdzenia za pomocą tomografii komputerowej i konsultacji urologicznej. Przy dużych wymiarach tego guza (pomimo, że jest to zmiana łagodna) zaleca się jego usunięcie (ze względu na duże ryzyko krwawienia).

Pozdrawiam. wizytylekarskie.org

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy