Co oznacza opis badania USG jamy brzusznej i wątroby?

Witam mam usg jamy brzusznej,wątroba niepowiększona trzustkna dostępna fragmentarycznie w zakresie głowy i trzonu(ogon przysłonięty) nieposzerzona jednorodna bez zmian ogniskowych śledziona niepowiększona nerki położone prawidłowo ,w nerce prawej w części środkowej kory hiperechogeniczna zmiana śr 8mm o charakterze AML-do kontroli USG NL bez zmian ogniskowych: ukm-y nieposzerzone.Proszę o diagnozę czekam na wizytę.Boję się czy to nie rak, mąż zmarł na raka nerki z przerzutami w grudniu 2017.Dziękuję pozdrawiam

AML to angiomyolipoma. Po polsku naczyniakomięśniakotłuszczak.
Guz łagodny.
Jednak ze względu na swoją budowę (grube, duże naczynia krwionośne) i ryzyko krwawienia, wymaga on: nadzoru (kontrolne badania USG), potwierdzenia za pomocą tomografii komputerowej i konsultacji urologicznej.
Przy dużych wymiarach tego guza (pomimo, że jest to zmiana łagodna) zaleca się jego usunięcie (ze względu na duże ryzyko krwawienia).

Pozdrawiam.
wizytylekarskie.org