Co oznacza opis badania USG tarczycy i zmiany w wyniku badania?

Witam ;) Moja mama od początku stycznia przez trzy tygodnie walczyła z temperaturą na poziomie 38 – 38,6. Lekarz rodzinny myślał, że to grypa lub angina. Znaleźliśmy się u laryngologa a później u endokrynologa. Badania TSH, ft 3, ft4, anty cpo i USG tarczycy oraz biopsja tarczycy. Dziś odebraliśmy wynik z tarczycy. Już w najbliższy czwartek mamy prywatną wizytę u endokrynologa. Proszę o interpretacje wyniku. Wynik biopsji tarczycy Płat Prawy Komórki pęcherzykowe tarczycy, miejscami z cechami nieznacznie nasilonej anizocytozy, rozproszone i tworzące różnorodne struktury przestrzenne ( w tym pojedyncze rozetki), liczne komórki, szeregu makrofagalnego, nabłonkowe i wielojądrowe, miejscami dość liczne komórki szeregu leukocytarnego ( głównie jednojądrowe ) oraz krople zagęszczonego kolloidu. Dgn. Obraz mikroskopowy nie budzi podejrzenia zmiany złośliwej, odpowiada podostremu zapaleniu tarczycy, gr. II w/g systemu Bethedsa.

Tak jak napisał we wnioskach histopatolog wynik biopsji potwierdził podostry stan zapalny tarczycy - trzeba w takim wypadku włączyć leki przeciwzapalnego oraz odpowiednie dawki leków hormonalnych w zależności od poziomu TSH i fT4. O wszystkim zadecyduje endokrynolog po bezpośredniej analizie wyników badań obrazowych i laboratoryjnych.