Co oznacza opis badania wyciętego węzła chłonnego?

Moja mama miała usuniętą tarczycę. Czy to co zostało usunięte jest niebezpieczne? Węzeł chłonny średnicy 0.9cm. Fragment tarczycy 7.0x5.0x3.5 cm o powierzchni guzowatej. na przekroju utkanie tarczycy oraz liczne, zlewające się brązowe guzki 2.5x2.5x3.5. obecne liczne zwapnienia.Fragment tarczycy 6.0x7.0x3.2 w tym płat piramidowy 2.5x1.5x1.0 o pow.guzowatej i liczne brązowe guzki. Największy 3.5x3.0x2.0. Osobno leżące 3 fragmenty tkankowe 1.0cm. Reaktywnie zmieniony węzeł chłonny(przedkrtaniowy).

Witam , przytoczony opis jest "jakby" pomieszany i opisuje zarówno węzeł , jak i fragmenty tarczycy! Proszę omówić szczegóły z operatorem lub lekarzem prowadzącym! z.żurawski