Co oznacza opis biopsji cienkoigłowej?

Dzień dobry. Bardzo proszę o przetłumaczenie wyniku biopsji cienkoigłowej: cellulae valde suspectae quad carcinomatosae non multae (rozmazy ubogokomórkowe). 14 października br. mam biopsję gruboigłową. Dziękuję.

ponad rok temu

Witam serdecznie!

Tłumaczenie wyniku biopsji: "nieliczne podejrzane komórki, prawdopodobnie komórki rakowe." Wynik ten wskazuje na duże prawdopodobieństwo, że zmiana jest niestety złośliwa. Jeżeli potwierdzi to biopsja gruboigłowa, guz będzie trzeba usunąć. O zakresie operacji i dalszym leczeniu zadecyduje prowadzący Panią onkolog.