Co oznacza opis biopsji żołądka 38-latka?

Prosze o intetpretacje wyniku gastritis chronica activa et erosiva maioris gradus -A Gastritis chronica activa et etosiva mediocris gradus -B Opis makroskopow A antrrum -2 do 0.3 B -TRZON -jw
Lek. Paweł Szadkowski

Rozpoznanie histopatologiczne to 'Przewlekłe aktywne nadżerkowe zapalenie żołądka'. W celu interpretacji klinicznej wyniku i ewentualnego leczenia sugeruję udać się do swojego lekarza prowadzącego.