Co oznacza opis cytologii u 35-latki?

Co oznacza taki wynik cytologii. Opis Duze zmiany zapalne nabłonka wielowarstwowego płaskiego. Proszę powtórzyć rozmaz po leczeniu przeciwzapalnym. To wszystkie informacje jakie znalazy się w opisie. Rok wcześniej wynik był prawidłowy i bardziej szczegółowy : nie stwierdzono zmian, niespecyficzna infekcja bakteryjna, zmiany odczynowe związanane z zapaleniem, liczne leukocyty. Po leczeniu nie miałam powtarzanej cytologii. Czy obecny wynik oznacza coś gorszego, czy to samo co popszedni?

Lek. Tomasz Budlewski

Oznacza to iż nie uwidoczniono komórek do oceny z powodu stanu zapalnego a jeśli uwidoczniono uonivh obraz jest zaburzony przez infekcje proszę zgłosić się do lekarza ginekologa a po leczeniu koniecznie powtórzyć cytologię