Co oznacza opis gastroskopii 27-latka?

Takie mam wyniki po badaniu. :Gastroskopia wprowadzona do części zstepujacej dwunastnicy. dwunastnica bez zmian. Odwiernik owalny, o rytmicznej perstaltyce. BŁONA śluzowa żaladka zaczerwieniona. Pobrano wycinki do badania histo-pad. Wpust inwersji luźny , nie opinia się na endoskopie. Nad linia Z nadzerki długości 2-3mm. Powyżej przełyk bez zmian. DGN: gastritis chronica Refluxoesophagitis A. Co mi dolega i czy mam czym się martwić. Oczywiście też mam odczuwalny nie smak w jamie ustnej coś podobnego jak zgaga. Jak poprawić obecny stan zdrowia? Pozdrawiam

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Z tego badania wynika, że cierpi Pan na przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka oraz zapalenie przełyku związane z refluksem żołądkowo-przełykowym. Oczywiście taka diagnoza powinna się opierać o stan kliniczny pacjenta, dlatego kontrolna wizyta u lekarza prowadzącego jest niezbędna. On też zleci odpowiednie leczenie.