Co oznacza opis gastroskopii 60-latka?

miałem wykonywaną gastroskopie i oto opis badania. Przełyk bez zmian. Linia Z o równych obrysach, położona prawidłowo. Tuż nad nią 3 nadżerki linijne o dł. ok. 5mm /LA-A/.Wpust w badaniu wprost bez zmian; w inwersji cechy nieścisłości wpustu Żołądek podatny na rozdymanie; perystaltyka prawidłowa. Błona śluzowa dna żołądka zanikowa; trzonu z licznymi nadżerkami krwotocznymi. W antrum liczne drobne o śr.ok.2-6mm płytkie owrzodzenia pokryte włóknikiem/wyc-but1/Odżwiernik drożny. Opuszka i część zstępująca dwunastnicy bez zmian Test ureazowy /-/ Rozpoznania wrzód żołądka/nie określony jako ostry lub przewlekły bez wzmianki o krwotoku lub przedziurawieniu. Na badanie wysłała mnie rodzinna gdyż uskarżałem się na zgagę częste odbijanie się i podrażnione gardło jestem mężczyzną lat 60

Nadżerkowa postać choroby refluksowej przełyku - stopień A wg klasyfikacji Los Angeles. Niedomykalność wpustu.
Zanikowe zapalenie błony śluzowej dna żołądka. Zapalenie nadżerkowo-krwotoczne błony śluzowej trzonu żołądka.
Owrzodzenia błony śluzowej antrium żołądka, prawdopodobny stan po krwawieniu.
Test ureazowy wyszedł ujemny ale może on być fałszywie ujemny i albo należy go powtórzyć, albo oznaczyć antygeny H. pylori w kale.

Trzeba też poczekać na wynik badania hist-pat.

Pozdrawiam
wizytylekarskie.org