Co oznacza opis guza trzustki?

Witam serdecznie. Mój brat ma 27 lat, wykryto u niego guza trzustki. Opis : Trzustka powiekszona w zakresie ogona zawiera masę guzowatą naciekającą wielkosci 48x31mm. Guz nacieka na tętnice i żyłę śledzionową, z wytworzeniem żylnego krązenia obocznego przy krzywiźnie większej żołądka. Pęcherzyk żolciowy o zgrubiałej ścianie, bez złogów. Torbiele na nerkach. Czy to coś groźnego ? Co dalej, jakie rokowania ? Brat nie chce słyszeć o zadnym leczeniu :( Moze jak dowiem się co to oznacza to jakoś go przekonam.. Jak go przekonac do leczenia ? Bardzo prosze o odpowiedź

Nie można mówić o rokowani jeśli nie znamy dokładnie choroby. Z tego co pani pisze to sprawa wygląda poważnie. Trzeba rozpatrzeć możliwość choroby nowotworowej. W przypadku wszystkich chorób nowotworowych jest zasada, że szybko zdiagnozowana choroba daje możliwość wyleczenia,a choroba rozpoznana późno często jest śmiertelna. Tak więc jest o co walczyć i to szybko.