Co oznacza opis Holtera u 59-latka?

Opis holtera: Dominujący rytm zatokowy śr. 99/min. (69-132/min.) - tendencja do tachykardii zatokowej. Zarejestrowano kilka pojedynczych pobudzeń przedwczesnych przedsionkowych i węzłowych oraz 122 pojedyncze pobudzenia przedwczesne komorowe monomorficzne o stałym czasie sprzężenia. Znamienne obniżenie odc. ST w II, III, aVF, V4-V6 i uniesienie odc. ST w aVR Próba wysiłkowa: Test zakończono po przekroczeniu limitu tętna przy obciążeniu 4,5 MET. Bez dolegliwości stenocardialnych oraz zaburzeń rytmu. Prawidłowa reakcja tensyjna. Tachykardia zatokowa spoczynkowa przed i po wysiłku 104-105/min. Nadmierna reakcja chronotropowa. Znamienne obniżenie odc. ST w II,aVF, V4-V6 w spoczynku. W czasie wysiłku obraz zmian stabilny z tendencją do częściowej remisji zmian w V4-V6 (przebieg odc. ST nieco skośny ku górze) Mężczyzna, lat 59

Lek. Michał Lenard

Wynik badania powinien zostać oceniony przez kardiologa z uwzględnieniem Pana stanu klinicznego. Pozdrawiam!