Co oznacza opis makroskopowy i czy byłam w ciąży?

Witam 27.02.2018 miałam usunięta ciążę pozamaciczną (6 tydzień według HTC) jajowodu czy prawego, właśnie odebrałam wyniki badania histopatologicznego prosilabym o ich wytłumaczenie opis makroskopowy : kruchy, brunatny fragment tkankowy wielkości 2,5 cm , w jego obrębie tkanek zarodka nie widać . rozpoznanie histopatologiczne: fragmenty jaja płodowego oraz szrzepy krwi, tkanek płodu w badanym materiale nie stwierdzono. nie wiem czy byłam zatem w ciąży czy nie jak mogę to zrozumieć

Lek. Paweł Szadkowski

Najlepiej odpowie pani na to pytanie pani lekarz ginekolog. W badaniu są jednak fragmenty jaja płodowego i taki obraz w zestawieniu z dodatnim wynikiem betaHCG świadczy o ciąży.