Co oznacza opis RTG klatki piersiowej?

RTG klatki, nic z tego nie rozumiem: zmany włóknisto-guzkowe w polach szczytowych obu płuc z przewagą po stronie prawej, zmiany okołooskrzelowe w płatach dolnych obu płuc, serce bez zmian.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Jeżeli chodzi o zmiany włóknisto-guzkowe mogą one mieć kilka przyczyn, wśród nich jest gruźlica płuc - dlatego należy ją koniecznie wykluczyć. Nieleczona może prowadzić do poważnych powikłań. Proszę udać się do lekarza w celu dalszej diagnostyki. Leczenie gruźlicy w dzisiejszych czasch, chociaż jest długotrwałe, to jest bardzo skuteczne i niezbyt uciążliwe.