Co oznacza opis TK tętnic szyjnych i kręgowych?
Witam.Proszę o wyjaśnienie co oznacza po zrobieniu TK tętnic szyjnych i kręgowych -poszerzona część wstępująca łuku do 37 mm.Dziękuję.

MĘŻCZYZNA, 47 LAT ponad rok temu
Lek. Michał Lenard
80 poziom zaufania
Poszerzenie może wskazywać na obecność tętniaka, ale na podstawie samego opisu TK nie można tego stwierdzić na pewno. Wynik badania wraz z opisem powinien być oceniony przez lekarza zlecającego badanie, który zdecyduje o dalszym postępowaniu. Pozdrawiam!