Co oznacza opis TK zatok?

Tk zatok wykazało: polipowate zgrubienia do 9 mm w zachyłku zebododołowym prawej zatoki szczękowej,po usunięciu zęba 6 (po stronie prawej) nie widać połączenia z zatoka,prócz tego mniejsze zmiany do 4 mm w zat szczękowej lewej,dyskretne zmiany w obu zat klinowych,reszta zatok ok,wszystkie ujścia zatok drożne,przegroda skrzywiona na stronę lewa z wytworzeniem listwy kostnej wciskającej się w przewód nosowy środkowy lewy,pneumatyzacja małżowin nosowych środkowych.Co do operacji i czy do operacji?

Witam serdecznie,
Nie powinno się podejmować decyzji odnośnie zabiegu na podstawie samego opisu tomografii. Przerosty błony śluzowe są dość powszechne i najcześciej są związane ze stanami zapalnymi, szczególnie w okresie dziecięcym i o ile nie dają dolegliwości ani nie przeszkadzają przy oddychaniu, to nie ma wskazań do ich usunięcia.
Należy tutaj zdecydowanie podejść na konsultację laryngologiczną razem z wynikiem tomografii, gdzie na podstawie obrazu TK i badania klinicznego lekarz podejmie decyzję czy konieczne jest wykonanie zabiegu.