Co oznacza opuchlizna jamy ustnej po zapaleniu okostnej?

Witam serdecznie. Nabawiłem się zapalenia okostnej i mam opuchniętą buzię. Będąc u stomatologa, wyrwał mi dwa zęby, ropy nie upuścił i jak byłem spuchnięty tak jestem. Czy lek Augmentin 875 125mg w tabletkach pomoże pozbyć się tej opuchlizny ? Czy konieczna będzie dodatkowa wizyta ? Mam wrażenie, że to jest jakieś niedopełnienie obowiązku przez dentyste.

Jeżeli zgłosił się Pan na wizytę w trakcie postępującego procesu to usunięcie zębów przyczynowych jest koniecznością,ale nie zatrzyma w sposób natychmiastowy choroby.Objawy zewnętrzne mogą nawet się zwiększyć,względnie pozostać niezmienne.Zalecany antybiotyk kontroluje to co się dzieje i potrzebuje czasu do osiągnięcia oczekiwanego rezultatu.Wskazana wizyta kontrolna i ewentualne dalsze postępowanie.