Co oznacza opuchlizna stawu skokowego?

Od kilku dni(nawet tygodnia ) mam spuchnięty staw skokowy od strony wewnętrznej. Przy naciskaniu ze strony tylniej kostki boli. Przy chodzeniu bol z dnia na dzień się powiększa . Przy ruszaniu palcami w górę również. Bol jest piekący. Nie pamietam żebym zrobiła cokolwiek mającego przyczynić się do urazu. Dość sporo rzeczy nosiłam ostatnio po schodach na 4pietro (przeprowadzałam się ). Nic po za tym. Co to może być ? Miałam odcisk od butów po prawej stronie na wysokości załamania pięty i kostki. Nie chciał się goić . Teraz już praktycznie zagojona rana, czy to mogło się do tego przyczynić ? Pomocy, czy skręciłam kostkę i tego nie czułam ?

Lek. Paweł Szadkowski

Na pani miejscu udałbym się do lekarza ortopedy w celu dokładnego zbadania i uzyskania dalszych zaleceń. Pani objawy mogą wynikać z zapalenia ścięgna lub być wywołane inną przyczyną, ale badanie fizykalne jest niezbędne żeby to określić.