Co oznacza opuchlizna twarzy po leczeniu kanałowym zęba?

Dzień dobry, kilka dni temu miałam kanałowo leczoną "szóstkę". W zębie był stan zapalny. Po leczeniu ząb mnie nie boli i wydaje się,że wszystko powinno być ok. Jednak od dwóch dni czuję lekkie opuchnięcie połowy twarzy. Zbytnio nawet tego nie widać, ale czuję takie odrętwienie na całym policzku,co promieniuje aż do głowy,ucha i połowy nosa. Czy to może mieć związek z leczonym zębem? Czy powinnam wykonać jakieś badania?

Po leczeniu kanałowym mogą pojawić się dolegliwości i obrzęk. Jeżeli leczenie było wykonane na jednej wizycie pod mikroskopem i każdy etap był sprawdzany na RTG i w razie potrzeby TK to nie ma się czym martwić. Po kilku dniach powinno ustąpić, warto udać się do stomatologa na kontrolę, prawdopodobnie przepisze leki. Jeżeli ząb nie był diagnozowany RTG i TK przed a leczenie odbywało się poprzez starą metodę zatruwania to należy jak najszybciej udać się do gabinetu wykonującego leczenie kanałowe pod mikroskopem w celu dokładnej diagnostyki i leczenia.