Co oznacza osłabienie i drżenie rąk?

Uczucie osłabienia a drżenie rąk co to może być? Witam Od pewnego czasu czuję się słabo i mam uczucie jakbym miała zaraz zemdleć do tego dochodzą szum w uszach i ostatnio cześciej boli mnie głowa. I ostatnio zauważyłam że trochę drżą mi dłonie przy tym serce wali mi jak szalone jak by chciało mi wyskoczyć i dochodzi do tego uczucie wewnętrznego lęku dodam że jak robiłam EEG to wyszło mi że mam silniejsze fale napadowe w płacie czołowym i w płatach skroniowych. Co to może być? Proszę o szybką odpowiedź. Z góry dziękuję.

Lek. Paweł Szadkowski

Powyższe objawy mogą mieć tło psychogenne, ale warto również wykonać podstawowe badania w kierunku schorzeń internistycznych (morfologia krwi z rozmazem, stężenie glukozy na czczo, TSH, fT4, EKG, ciśnienie tętnicze). Jeśli wyniki ogólne nie wykażą istotnej patologii sugeruję skonsultować się z lekarzem psychiatrą.