Co oznacza osłabienie po wypiciu alkoholu?

Damian (40l.). Od paru weekendów po wypiciu nawet niewielkiej ilości piwa (1, 2) odczuwam dziwną reakcję organizmu. Jakbym miał zasłabnąć. Nogi robią mi się "miękkie", zaczynam mieć nudności i przyśpieszony puls, odczuwam pieczenie języka. Nudności pojawiają się również w dniu następnym. Dodam, że nigdy nie miałem problemów z trawieniem alkoholu. Piwo piję od dawna. Ok. 2 miesiące temu miałem USG jamy brzusznej - bez uwag, badanie holterem i EKG - nic groźnego nie wykazało. Na co dzień staram się zdrowo odżywiać i żyć aktywnie. Przyjmuję ircolon (wrażliwe jelito), coozar(nadciśnienie), od niedawna tritticco na sen. Czy powyższe objawy mogą mieć podłoże psychologiczne - nerwica? Jakie badania powinienem zrobić?

Dzień Dobry Panie Damianie,

Zaprezentowane przez Pana symptomy są wskazaniem do osobistej/kontrolnej konsultacji u lekarza pierwszego kontaktu, który podejmie odpowiednie decyzje diagnostyczne, co dalej (po wstępnym rozpoznaniu objawów).

Z przesłaniem dla Pana tylko satysfakcjonującego samopoczucia,
irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605