Co oznacza ostra biegunka przy IBS?

Witam, Choruje na IBS, wcześniej postać zaparciowa, po badania w szpitalu postać biegunkowa. Stoperan w dawkach 7-8 tab przez 5dni, żeby wyjść do szkoły. Dostalam xifaxan 3x2 i asamax 2x2. Jestem na 5 dniu brania, ale od wczoraj mam ostrą biegunkę, czy to może być spowodowane braniem tych leków? Odstawić je czy brać dalej? Proszę o odpowiedź

Oprócz stosowania leków, w IBS bardzo ważna jest dieta. W Pani przypadku bardzo istotne jest unikanie produktów które mają tendencję do fermentacji w jelicie gdyż nasilaja one objawy schorzenia. Lek należy kontynuować ale warto skontaktować się z lekarzem prowadzącym