Co oznacza ostry ból brzucha, który promieniuje też na kręgosłup?

Mam 19 lat. Od kilku lat występuje u mnie ostry ból brzucha, który promieniuje też na kręgosłup. Ból nasila się stopniowo, jednak po godzinie, dwóch nie sposób już ustać na nogach. Ból jest lżejszy kiedy się położę, a jeżeli poleżę godzinę, dwie to przechodzi zupełnie. Zdarza mi się to raz na parę tygodni ale czasem częściej, np tydzień temu i dziś. Przez lata myślałam że to zwykły ból brzucha, ale znalazłam na internecie osobę z identycznymi objawami. Co to może być?

Lek. Tomasz Budlewski

Przyczyn może być wiele i konieczna diagnostyka przede wszystkim badanie lekarskie oraz sadze ze na początek usg jamy brzusznej i podstawowe badania z krwi