Mężczyzna , 26 lat Witam od tygodnia mam ostry ból w przełyku od kilku lat zażywam bio***zol bo myślę że to zgaga od tygodnia ból w przełyku jest nie do z niesienia zażywam leki na przełyk i Żołądek pomaga na chwile i później znów to samo nie mam ubezpieczenia i mam tylko takie pytanie czy może być to coś groźnego czy to jest spowodowane uszkodzeniem przełyku i od 2 dni mam aftę w jamie ustnej czy to ma jakieś powiązanie ? Proszę o odpowiedz pozdrawiam.
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Lek. Tomasz Budlewski 79
Lek. Tomasz Budlewski Stażysta/Rezydent, Łódź
Edytuj odpowiedź

Przyczyn może być wiele. Czy Afta jest powiązana być może tak. Proszę koniecznie udać się do lekarza rodzinnego po wstępnym badaniu będzie można coś więcej powiedzieć. Sądzę że konieczne będzie wykonanie badania Gastroskopowego

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Gastroskopia – Gastroskopia to badanie endoskopowe, podczas którego do przewodu pokarmowego wprowadza się rurę endoskopu zaopatrzoną na końcu w kamerę, co pozwala na uwidocznienie na ekranie monitora oglądanych narządów.
  • Afty – Afta to małe i bolesne owrzodzenia jamy ustnej. Mogą pojawić się na podniebieniu miękkim i języku, ale głównie dotyczą miękkiego fałdu skóry stanowiącego połączenie wewnętrznej strony policzków z dziąsłami.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: