Mężczyzna , 39 lat PANENDOSKOPIA Z BIOPSJĄ OPIS:Przełyk bz.Lina Z na wysokości wpustu o regularnym przebiegu.Wpust w inwersji nieszczelny.Żołądek podatny na rozdymanie.Jeziorko żółciowe śluzowe.Dno,trzon bz.Antrum zaczerwienione pasmowato,pstre z licznymi grudkami aftowymi.Pobrano wycinki do badania histopatologicznego.Odżwiernik zaczerwieniony.Opuszka dwunastnicy o zaczerwienionej,rozpulchnionej błonie sluzowej z kilkomaa aftami.Część zaopuszkowa dwunastnicy bz.Test ureazowy dodatni.Co znaczy ten opis?Co leczyć?
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Badanie patomorfologiczne – Badanie histopatologiczne to mikroskopowe badanie materiału tkankowego, które ma na celu ocenę i diagnozę zmian nowotworowych w tkankach. Badanie histopatologiczne jest skuteczniejsze niż cytologia, ponieważ pozwala na przestrzenną ocenę zmian chorobowych.
  • Biopsja – Biopsja polega na wycięciu fragmentu tkanki narządu bądź guza, który po odpowiednim przygotowaniu poddawany jest oględzinom mikroskopowym. Badanie pełni bardzo ważną rolę w diagnostyce nowotworów, choć jego przydatność nie ogranicza się wyłącznie w diagnostyce i leczeniu osób cierpiących na raka.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: