Co oznacza paniczny lęk przed przebywaniem samej w domu?

Witam. Mam 18 lat i paniczny lęk przed przebywaniem samej w domu zwłaszcza wieczorami lub przespaniem nocy samej bez innego członka rodzinny w domu. Boję się wtedy ruszyć z jednego miejsca, światła muszą być zapalone a najmniejszy szmer sprawia że zaczynam cała się trząść a nogi mam jak z waty. Miałam sytuację w której miałam zostać sama do późnej godziny wpadłam wtedy w panikę i zaczęłam nie kontrolowanie płakać. Co mam z tym zrobić? Nie wiem też skąd się to wzięło.

Dzień dobry,
To co Pani opisuje to mówiąc ogólnie zaburzenia lękowe i aby uzyskać pomoc należy udać się do psychologa, psychoterapeuty i rozpocząć leczenie.
Pozdrawiam serdecznie.