Co oznacza pasmowate zagęszczenie w polu dolnym płuca prawego?

Witam. Od 3 miesięcy zmagam się z uporczywym kaszlem. W ostatnim tygodniu dopadła mnie dodatkowo infekcja i jeszcze większy kaszel. Lekarz skierował mnie na rtg płuc. Z wyniku niestety nie jestem w stanie wyczytać nic po polsku. Proszę o pomoc. Artefakty w obrębie pól środkowych i dolnych obu płuc. Pasmowate zagęszczenie w polu dolnym pluca prawego - zmiana wloknista? Wyższe ustawienie lewej kopuły przepony z nieco zatartym jej zarysem. Nawarstwienia okolooskrzelowe w polach dolnych obu płuc - zmiany pozapalne? Poza tym pluca o prawidłowej powietrznosci bez zmian ogniskowych. Kąty zebrowo - przeponowe wolne. Cienie wnęk poszerzone obustronnie.

Lek. Paweł Szadkowski

Powinien Pan udać się do lekarza, który skierował Pana na badanie, w celu interpretacji RTG wyniku w zestawieniu z obrazem klinicznym.