Co oznacza pęcherzyk na lewym jajniku?

Witam, w 9d.c byłam na badaniu usg. Od 2 miesiecy mam nieregularne cykle 36-39 dni. Niestety pomimo wizyty kontrolnej u lekarza nie dostałam wyjaśnienia co sie dzieje ani jak mam rozumiec wynik USG, kazał tylko przyjsc w nastepnym tygodniu na kolejne USG, bo jest za małe endometrium. Bardzo prosze o pomoc w interpretacji, Opis USG: " Trzon maciy w ułożeniu obojetnym - wyprostowanym, o jednorodnej echogenicznosci i wymiarach 34/32/36mm, endometrium wczesnej fazy proliferacyjnej , szerokosci 4,6 mm, Jajnik prawy o prawidłowej echostrukturze, jajnik lewy o prawidłowej echostrukturze z pecherzykiem sr 14mm, Zatoka Douglasa wolna, bez obecnosci wolnego płynu". NIe wiem czy w związku z małym endometrium wogóle mam owulacje i co znaczy ten pecherzyk na lewym jajniku? Z tego co wyczytałąm jak na I faze cyklu andometrium jest za małe? Co to znaczy? Czy jest to jest związane z rozregulowaniem cyklu? Czy nie powinnam dostac leków na wyregulowanie okresu? Bardzo prosze o odpowiedz.

Lek. Michał Lenard

Pęcherzyk w lewym jajniku świadczy właśnie o owulacji. Zbyt mała grubość endometrium może mieć różne przyczyny. Konieczne mogą być okresowe wizyty u ginekologa w celu dokładnej diagnozy i ewentualnego leczenia. Pozdrawiam!