Co oznacza pieczenie cewki moczowej u mężczyzny?

Witam jestem mężczyzną mam 21 Od około 2 miesięcy piecze mnie cewka moczowa. zaczęło się od lekkiego pieczenia które ustawało po około 10 min później już piekło bez przerwy w tym czasie brałem doraźnie żurawine i inne leki bez recepty na układ moczowy doszły objawy typowe dla zapalenia gruczołu krokowego. Byłem u lekarza który zrobił mi usg pęcherza i nerek i stwierdził właśnie to zapalenie przepisał mi ciprofloxacin (angielski odpowiednik Cipronex 500mg) 2 tabletki przez 10 dni do tego jakieś leki rozkurczowe . Przy 10 dniu antybiotyku pieczenie ustało ale powróciło po około 2 dniach. Zrobiłem badanie moczu i posiew które nic nie wykazały więc udałem się znowu do lekarza tym razem w polsce i po badaniu stwierdził że to jednak zapalenie cewki. Przepisał mi 3 opakowania Cipronexu czyli na 15 dni i dodatkowo DicloDuo. Jestem właśnie przy 12 dniu antybiotyku i pieczenie nie ustaje... Próbowałem też naturalnych metod jak nasiadówki itd itp
MĘŻCZYZNA, 22 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Być może powodem dolegliwości nie jest zakażenie bakteryjne lecz grzybicze. Skoro nie ma bakterii w badaniu ogólnym moczu, dolegliwości utrzymują się mimo antybiotykoterapii trzeba zastanowić się nad wprowadzeniem leków przeciwgrzybiczych. O wszystkim powinien decydować lekarz prowadzący.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty