Co oznacza pieczenie podczas oddawania stolca?

Witam, proszę pilnie o poradę. Od dłuższego czasu mam problem z zaparciami i regularnym wypróżnianiem. Ostatnio odczuwam ból i pieczenie przy oddawaniu stolca, czasem swędzenie odbytu i zauważyłam krew na papierze toaletowym, a dzisiaj pojawił się czarny stolec. Dodam, że jestem w ciąży. Do jakiego specjalisty powinnam się udać i czy muszę mieć skierowanie?

Lek. Paweł Szadkowski

W pierwszej kolejności proszę pilnie skontaktować się ze swoim ginekologiem, który oceni pani stan i ukierunkuje odpowienio dalszą diagnostykę.