Co oznacza plamienie i świąd podczas jajeczkowania?

Witam. Dzień przed planowanym jajeczkowaniem, dostałam plamien. Na poczatku byl to śluz z niewielką ilością krwi w jasno różowym kolorze. Natomiast na nastepny dzien plamienia mialy kolor ciemno brazowy. Trwa to jakies 3 dni. Dzisiaj plamienia sie zmiejszyly. Do tych plamien doszly niepokojace dolegliwości. Świąd zaczynajacy sie od ujscia cewki moczowej, a konczacy sie przy wejściu do pochwy. Odczuwalam rowniez lekkie pieczenie na poczatku szyjki macicy. Do wizyty u lekarza zostało mi kilka dni, a chciala bym wiedziec czy to cos poważnego.

Lek. Wojciech Zygmunt

W okolicy spodziewanej owulacji możliwe są plamienia spowodowane pęknięciem pęcherzyka jajnikowego i uwolnieniem komórki jajowej do jajowodu. Przyczyn świądu i pieczenia upatrywałbym się w dodatkowej infekcji tej okolicy lub w waginozie bakteryjnej, czyli zaburzeniu flory bakteryjnej pochwy. W każdym razie nie łączyłbym tych dwóch zdarzeń. Jeżeli objawy będą dla pani bardzo dotkliwe lub będą się przedłużały, rozsądnym będzie udanie się na wizytę do ginekologa.