Co oznacza plamienie po 9 miesiącach stosowania plastrów antykoncepcyjnych?

Witam od 9 miesięcy stosuje plastry antykoncepcyjne Eva, dwa dni po przklejeniu ostatniego plastra z dziewiątego pudełka dostałam plamienia, które trwa już 6 dzień. Czy to normalne? Słyszałam że plamienia występują na początku przyjmowania plastrów.

Lek. Katarzyna Szymczak

Z reguły występują na początku stosowania, a nie było teraz np infekcji? Silnego stresu? Dieta? Intensywne ćwiczenia? Leki?