Co oznacza płyn w worku osierdziowym?

Witam mam pytanie ostatnio bardzo zle się czułam wiec poszłam do lekarz zrobiłam wyniki mocz , morfologie oraz tsh wyniki są dobre ale odwiedziłam jeszcze kardiologa bo cały czas boli mnie w klatce piersiowej dosłownie w mostku i mam niskie ciśnienie tętnicze do 100/60,badanie wyszło też dobrze tylko pojawił się płyn w worku osierdziowym i lekarz zalecił dalszą diagnostykę w szpitalu ,ale nie mogę na razie się położyć wiec czy taka diagnoza może poczekać,czy może zagrażać zdrowiu bóle są do wytrzymania?

Lek. Paweł Szadkowski

Na podstawie pani opisu nie da się określić czy wymaga pani pilnej hospitalizacji czy też może pani poczekać. Wszystko zależy od pani stanu klinicznego. Sugerowałbym raczej nie zwlekać jednak z dalszą diagnostyką, a w razie wątpliwości skonsultować się z kariologiem.