Co oznacza pobolewanie szyi u 18-latki?

Witam. Mam 18 lat i od paru dni pobolewa mnie prawa strona szyi, jakby w okolicy migdała, jednakże nic powiekszonego przy dotyku nie wyczulam ani ja, ani doktor rodzinny. Pod jezykiem po tej samej stronie poczulam male, miekkie zgrubienie ktore samo przy dotyku nie boli, zas po drugiej stronie mala ale twarda gulke. Ona jednak zaczela bolec niczym afta, powstala mala ranka a sama gulka sie jakby wchlonela. To po prawej stronie jest jednak nadal. Gardlo pobolewa tylko trochę, nie jest zaczerwienione a migdaly niepowiekszone. Bol zachodzi az do szczeki/zebow. Nie wiem czy moze miec to zwiazek z uchem czy tez alergia (jestem uczulona na siersc kocia) czy tez ze zgrubieniem z tylu szyi/wezlach chlonnych ktore mam od 5 lat ale niepowiekszone. Prosze o pomoc, wizyte u laryngologa mam dopiero za pare dni, lekarz rodzinny "bezradny".

Dzień dobry! Proponuję udać się z tym problemem do dentysty. Wykluczyć problem z wyrzynającą się "ósemką", problem periodontologiczny, problem napięciowy szyi.
Z życzeniami zdrowia Konstanty Sławecki.