Co oznacza podchrzęstna przebudowa trzonów kręgowych L5 i S1?

Witam jestem po stabilizacji odcinka lędźwiowego. Wynik rezonansu Na poziomie L5-S1 stan po zabiegu operacyjnym-stabilizacja transpedikularna i miedzytrzonowa. Artefakty od stabilizatorow. W możliwym do oceny zakresie, stenozy kanału kręgowego nie stwierdza się. Podchrzęstna przebudowa trzonów kręgowych L5 i S1.

MRI do interpretacji klinicznej! Opis jak wyżej, na szczescie bez stenozy/ zwężenia/ kanału kręgowego
Konieczna pełna konsultacja neurologiczna, wywiad, badanie, inne wyniki.
Czy pomagają proste leki przeciwbólowe ??
Jaki stan ogólny, tryb życia, praca, stresy ??
Pozdrawiam i zapraszam