Co oznacza podwójne widzenie u 28-latka?

Mój problem: 3 lata temu - podwójne widzenie (obraz z prawego oka "pochylony" w lewo, w dół, tak jakby oko znajdowało się pod wodą), poprzedzone gorączką (ok 40st.), silnym bólem głowy, osłabieniem organizmu. Po przespanej nocy objawy bólowe, osłabienia ustąpiły, zostało lekkie przeziębienie, pojawiło się natomiast ww. podwójne widzenie. Badania krwi, neurologiczne, okulistyczne nic nie wykazały. Rok temu nawrót podwójnego widzenia. Bolała mnie głowa (ból promieniował od oczodołów) - ponownie prawe oko zaczęło "pływać" - stopniowo obraz łączony ulegał podwajaniu. Do tego występował u mnie niepokój, zawroty głowy, uczucie nudności, bóle głowy, stan zdrowia znacznie gorszy niż poprzednio. Badania nic nie wykazały. Miewałem napady fal gorąca, niepokoju, przyspieszonego tętna, rozkojarzenia, problemy ze złapaniem oddechu. Kolejny lekarz przepisał mi polocard i polvertic. Problemy ze wzrokiem ustąpiły po dwóch dniach - pomogło. Mimo to, miewam nawracające się uczucie przyspieszonego tętna, łomotania serca, potliwości, silnego niepokoju (bardzo rzadko paniki), problemy ze złapaniem oddechu, fale gorąca, uczucie "napompowanej" głowy. Trwa to raz lub dwa w ciągu dnia, od minuty do kilkunastu minut, po czym przechodzi. Na co mogą wskazywać te objawy?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Te dolegliwości mogą mieć podłoże nerwowe. Proszę skonsultować się z psychiatrą.