Co oznacza podwyższenie pulsu i bóle w klatce piersiowej?

Witam, Mam 20 lat, 158 wzrostu, waga 53.Martwi mnie jedna rzecz, a raczej utrudnia funkcjonowanie. Od lat chodzę co roku do kardiologia w związku z niedomykalnością zastawki mitralnej, przyspieszonego pulsu oraz innych objawów. Co roku mam również "zakładanego" Holtera, i stwierdzane podwyższenie pulsu (ok.160) przy wejściu spokojnym po schodach. Ostatnimi czasy przeniosłam się do innego miasta na studia i tu zaczynają się problemy. Mój puls po wejściu na 4 piętro osiągnął dziś wartość 198, potrzebowałam dłuższej chwili by serce wróciło do normalnego u mnie pulsu (ok.100). Wiem że może wynikać to z braku bardzo dobrej kondycji ale niestety nie jestem w stanie biegać gdyż po paru minutach biegu zalewa mnie ogromna fala "bardzo zimnego" bólu w klatce piersiowej. Zauważyłam też że w nocy budzę się, gdyż moje ciało dosłownie podskakuje przy bardzo mocnym uderzeniu serca, jakby próbowało ono nadrobić za poprzedni wyrzut krwi. Dodam też że często miewam mocne, kłujące bóle w klatce piersiowej,serce wpada mi również w stan arytmii a mocno przyspieszony puls (nawet do 25 uderzeń na 10 sekund) mam od byle przejścia się na przystanek normalnym, spokojnym tempem. Chciałabym się spytać czy z takimi objawami mogę zgłosić się do lekarza rodzinnego w mieście w którym studiuje? Nie chciałabym zawracać mu głowy jeżeli to o czym piszę jest w miarę powszechne i nie ma potrzeby głębszych badań prócz zwykłego monitorowania i przypisania jakiś leków normalizujących pracę serca. Pozdrawiam serdecznie

Lek. Paweł Szadkowski

Dwa razy do roku może pani bezpłatnie zmienić poradnię lekarza rodzinnego (tak żeby było pani wygodnie). Powinna pani przez poradnię lekarza rodzinnego trafić pod opiekę kardiologa, ponieważ takie objawy wymagają odpowiedniej diagnostyki i leczenia. Proszę się nie martwić, nie będzie pani zawracać nikomu głowy.