Co oznacza podwyższenie temperatury ciała u 32-latki?

Witam, mam 32 lata i chciałabym prosić o poradę. Od ponad 2 tygodni, gdy pierwszy raz postanowiłam sprawdzić temperaturę ciała, mam nieustannie stan podgorączkowy, a co kilka dni gorączkę. Tydzień temu byłam u lekarza rodzinnego, i stwierdził, że osłuchowo wszystko ok, ale czesto miewam problemy z oddychaniem, mam duszności, ciężki oddech i jest mi trochę słabo. Oprócz tego boję się o mojego prawego migdałka, jest on powiększony dwukrotnie w stosunku do lewego, ale bez nalotu ropnego. Lekarz stwierdził infekcje gardła i przepisał mi antybiotyk(z rodziny penicyliny) na tydzień, ale po 6 dniach stan podgorączkowy dalej się utrzymuje a migdał jest wciąż duży, tak jak przedtem. Proszę poradzić co powinnam zrobić, bo zaczynam się naprawdę bać. Pozdrawiam, i z góry dziękuję za odpowiedź.

Jeśli wcześniej obydwa migdałki podniebienne były zbliżonej wielkości a ostatnio jeden z nich istotnie się powiększył i dodatkowo są stany podgorączkowe a antybiotyk nie pomaga to należy ponownie udać się do lekarza. Może konieczne będzie wykonanie badań laboratoryjnych i konsultacja laryngologa.