Co oznacza podwyższona temperatura ciała po usunięciu wyrostka?

Dzień Dobry, W piątek 21 września miałem usuwany wyrostek (laparoskopowo). Do domu wypisano mnie dzień później w Sobotę. W niedzielę po południu temperatura podskoczyła mi do 38.3°C. Szybki telefon na oddział z którego mnie wypisano i informacja żebym udał się do lekarza pierwszego kontaktu po amtybiotyk. Do lekarza pojechałem od razu. Ten po zbadaniu brzucha (nacisnął mocno na miejsce gdzie jeszcze w piątek był wyrostek i stwierdził, że jeśli boli to coś jest nie tak) odesłał mnie do szpitala. W szpitalu stwierdzili, że wszystko jest ok. Brzuch miękki, brak jakiegokolwiek zakażenia wokół ran pooperacyjnych, badanie krwi również wyszło dobrze. Dzisiaj w nocy temperatura podskoczyła do 39°C. Wziąłem tabletki i temperatura spadła do 36.7°C. Ogólnie czuję się dobrze, brzuch mnie nie boli, mogę normalnie funkcjonować. Jem i piję bez problemu. Czuję delikatne zawroty głowy ale podobno to od tego, że podczas operacji wprowadzono sporą iloąć powietrza do brzucha (tak powiedział lekarz). Czy powinienem martwić się podwyższoną temperaturą ciała czy to raczej normalne po takim zabiegu?

Lek. Paweł Szadkowski

Gorączka może świadczyć o zakażeniu rany lub miejsca operowanego. W razie jej utrzymywania się powinien pan skonsultować się pilnie z chirurgiem ogólnym (optymalnie lekarzem prowadzącym) w celu zalecenia odpowiedniego leczenia (np. przeciwgorączkowe + antybiotyki).